האישה והירח

קבוצת נשים הנפגשות למעגלי הקשבה

האישה והירח

קבוצת נשים הנפגשות למעגלי הקשבה

נשים מודעות, המחפשות מרחב נעים ורגוע, בו יוכלו להיות הן עצמן במלוא עוצמתן. נשים שהבריאות חשובה להן, המעוניינות לשמור על איזון הורמונאלי ורגשי. הרוצות להתחבר פנימה, להתחבר לנשיות ולהתחבר אל הטבע, ברובד העמוק יותר, לתחזק עצמן ולהתחזק. ישנם מפגשים של פעם בשבוע ומפגשים של פעם בחודש, לפרטים נוספים גללי מטה.

כמה מילים על איזון הורמונאלי, בעבר בני האדם היו קרובים יותר אל הטבע, המחזוריות של המערכת ההורמונאלית שלהם הייתה מסונכרנת עם הטבע. עדות לכך, שבעבר וגם כיום בחברות שבטיות, וסת האישה מופיע בכל חודש במועד מדויק שהינו ירח חסר (בלילות החשוכים שהירח דק דק), והביוץ מופיע תמיד בירח מלא.

כאשר בני האדם מסונכרנים עם הטבע, המחזוריות ההורמונאלית החודשית שלהם מאוזנת יותר ובהתאם לכך גם האיזון הרגשי. שמירה על איזון הורמונאלי מקטינה את הסיכויים לוסת לא סדירה, כאבי מחזור, קשיים בכניסה להריון, הפלות, בלוטת התריס, מחלות שונות במערכת הרבייה ועוד.

בעבר, בנוסף לחיבור שהיה לבני האדם אל הטבע, הם גם היו מחוברים יותר זה אל זה, חיו בקבוצות, בשבטים, נעזרו זה בזה, הקשיבו, תמכו, עבדו יחד וקיימו מערכות יחסים של קרבה. כיום, עידן המסכים מרחיק אותנו זה מזה, כל אחד לעצמו, והתקשורת הרווחת המשמעותית ביותר ביומיום היא תקשורת שטחית בין מסכים. אנחנו הולכים ומתרחקים מהיכולת שלנו לקיים מערכות יחסים אינטימיות של קרבה, לתמוך, לשתף ולהתאחד. לא כל שכן, ילדים הנולדים בעידן זה. מעגלי ההקשבה מאפשרים לנו לגשר על הפערים הללו, ולהזכר מהי קרבה אמיתית.

מעגל ההקשבה הוא הכלי שעימו אנו עובדות, זהו כלי המאפשר לנו את החיבור, הוא תחום בכללים ובגבולות מאד ברורים ובכך הוא מאפשר חיבור ללא חשש. במעגל ההקשבה אנו יוצרים מרחב אנושי תומך, ללא ביקורת וללא שיפוטיות, המאפשר הקשבה אמיתית, הכלה, ואמפתיה. אנו יושבות יחד במעגל, צוחקות, לעיתים גם בוכות ונוצר החיבור. החיבור בניינו מאפשר גם את החיבור לטבע, שהרי אנו חלק מהטבע. השתתפות בקבוצה כזו עוזרת לסנכרון האישה עם הטבע ולאיזון הורמונאלי ורגשי.

ב-1.1.2020 מתחילה סדרת בת 8 מפגשים של פעם בחודש סביב מולד הירח, בימי רביעי ב 20:30 מוזמנת למפגש התנסות.

העלות ל-8 החודשים: 320 ש"ח.

280 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה 25.12

אפשרות שנייה היא מפגשים של פעם בשבוע "רצות עם זאבים" משך כשלושה חודשים, בהשראת  הספר רצות עם זאבים, כאן יש העמקה של התהליך כולו. סדרת המפגשים הבאה תחל בחודש מרץ 2020. הכניסי פרטים והישארי מעודכנת.  

אם עולה בך הסקרנות ניתן לפנות אליי
לפרטים נוספים במייל, סמס, או שיחת טלפון:

יעל נחליאלי 052-3215057,
yaelnach@gmail.com
מושב טל שחר

הירשמו והישארו מעודכנים בפעילויות המגוונות המתרחשות באוהל